Перевірка і прочистка димових і вентиляційних каналів

  • 17 листопада 2013 в 15:43:14
  • Коментарі :0
  • Переглядів: 15370
 
   Димар - це інженерно - технічна споруда потребує постійної уваги та догляду. У більшості випадків пожежа виникає з причини недбалого ставлення саме до димоходу !
   Пічна труба відрізняється від димоходу каміна більш складною конструкцією, що спрямована на збереження тепла.
 
   При експлуатації печі або каміна в димоходах утворюється конденсат , який представляє собою слабкий кислотний розчин. Конденсат утворюється при не регулярному використанні печей і камінів , і так само, як наслідок, перепадів температур зовнішнього і внутрішнього контуру димової труби. Водяні пари виділяються при горінні охолоджуються і осідають на стінках димоходу у вигляді найдрібніших крапель. З часом цегляна кладка стін димоходу просочується вологою і руйнується , а на зовнішніх поверхнях труби і стінках печі з'являються чорні, смолянисті відкладення. За наявності конденсату різко слабшає тяга , в приміщеннях відчувається запах гару. Крім псування димоходу, конденсат сприяє більш швидкому накопичення сажі , яка забивається в новоутворені щілини і тріщини
.  Основним ворогом димоходу є сажа . Сажа - це продукт неповного згоряння палива , що містить близько 90 % вуглецю. Температура горіння сажі близько 1100 градусів. Практично жоден димар не може витримати такої високої температури , в результаті чого димохід перегрівається і примикаючі до нього конструкції будинку наражаються на підвищену небезпеку загоряння , а якщо при цьому в димоході є тріщини - можливість виникнення пожежі збільшується в кілька разів.
   Чистити димохід необхідно регулярно! Для постійно діючих печей і камінів обслуговування димоходу рекомендується проводити щомісяця , трубу каміна, що використовується не регулярно чистять не рідше одного разу на рік.
 
   Чистка димоходу проводиться за допомогою спеціального обладнання.
   Спочатку димохід обстежують на наявність тріщин і завалів за допомогою візуального огляду або відеокамери. Якщо система димоходу знаходиться у хорошому стані чищення роблять шляхом спалювання осикових дров із застосуванням хімічних засобів. Жар осики сухий і сильний і в поєднанні зі спеціальними хімічними засобами він висушує і спалює смолисті речовини залишилися в трубі і сажу , які виносяться в повітря через димохід . Так само можливе застосування нових розробок для сучасних твердопаливних котлів.
 
   У разі наявності в димоході шару сажі понад 3 мм. димохід чистять механічним способом із застосуванням професійних інструментів сажотруса . До них відносяться різні троси , йоржі , гирі.
При попаданні в димохід чужорідних предметів (гнізда птахів , сучки і гілки дерев) , виробляють контрольний спуск у трубу гирі на мотузці (у місці завалу гиря зупиняється ) . Такий завал пробивається ударом гирі, що падаює з великою силою. Якщо пробити завал не вдалося , розбирають стіну і видаляють завал.
Димохід пічної труби в обов'язковому порядку передбачає наявність лючків (ревізій) для прочищення , тому чистка пічних труб відбувається із застосуванням спеціальних телескопічних штанг. Як правило піч топлять всю зиму використовуючи при цьому різні типи дров , сильно зашлаковуючи димохід , у зв'язку з чим не рідко виникають випадки , часткового розбирання печі або пічної труби.
 
Хімічна чистка димоходу . Прогрес не стоїть на місці , він  торкнувся і деяких аспектів цієї давньої професії. У активі сажотруса з'явилася система відеоспостереження та засоби для хімічного чищення камінів. Порівняти такий спосіб можна з безконтактної мийкою автомобіля - вона так само дбайливо ставиться до стінок димоходу , не травмуючи його стінки , а відповідно продовжуючи термін його служби, і так само утворює на стінках димоходу захисний шар, який деякий час перешкоджає утворенню нових відкладень сажі. Хімічна чистка димоходу проводиться спеціальними рідкими або порошкоподібними хімікатами , на гарячому каміні. При хімічній чистці виділяється нетоксичний газ, від якого сажа відвалюється сама.

 

(витяг з розділу 3 Правил безпеки в газовому господарстві)

           3.8.13.Димові і вентиляційні канали підлягають періодичній перевірці і прочистці:

перед опалювальним сезоном - димоходи сезонно працюючих опалювальних і опалювально-варочних печей, ємнісних водонагрівачів, опалювальних квартирних котлів, незалежно від їх конструкції;

не рідше 1 разу за квартал - димоходи цегляні і комбіновані (цегляні і азбестоцементні);

не рідше 1 разу за рік - вентиляційні канали, димоходи азбестоцементні, гончарні, а також виконані з  спеціальних блоків жаротривкого бетону.

3.8.14.При первинній перевірці і прочистці димоходів і вентиляційних каналів повинні перевірятись: відповідність матеріалів, які застосовані, вимогам СНиП 2.04.08-87; відсутність засмічень, щільність і відокремленість димових і вентиляційних каналів, наявність і справність розділок, які захищають спалимі конструкції; справність і правильність розташування оголовка відносно даху і розміщених поблизу споруд, наявність нормальної тяги.

Повторно перевіряється: відсутність засмічень в димоходах і вентиляційних каналах, їх щільність і відокремленість, справність оголовків і наявність нормальної тяги.

3.8.15.Первинне, а також після ремонту обстеження димоходів і вентиляційних каналів повинно проводитись спеціалізованою організацією з участю представника житлово-експлуатаційної організації. Результати оформляються актом.

Повторні перевірки димових і вентиляційних каналів в житлових будинках можуть виконуватись житлово-експлуатаційними організаціями, кооперативами і іншими підприємствами, які мають підготовлений персонал. Відомості про повторну перевірку заносяться в спеціальний журнал.

3.8.16.В випадку виявлення непридатності димових і вентиляційних каналів до подальшої експлуатації представник організації, який їх перевіряє, зобов’язаний попередити абонента під розписку про небезпеку користування газовими приладами і апаратами.

При цьому акти перевірок повинні негайно представлятись підприємству газового господарства і житлово-експлуатаційної організації для вжиття заходів з відключення газових приладів.

3.8.17.В будинках, які належать громадянам на правах особистої власності, повторні перевірки, чистки димоходів і вентиляційних каналів можуть проводити домовласники, які пройшли інструктаж і які отримали пам’ятку в організаціях житлово-комунального господарства місцевих Рад, на які покладене виконання робіт з обстеження, прочистки і ремонту димових і вентиляційних каналів в газифікованих будинках.

Результати вказаних робіт актом не оформляються.

3.8.18.В зимовий період не рідше 1 разу за місяць власниками будинків повинен проводитись огляд оголовків димоходів з метою запобігання їх обмерзання і закупорки. Результати оглядів повинні заноситись в спеціальний журнал.

3.8.19.До початку робіт з ремонту димоходів і вентиляційних каналів житлово-експлуатаційна організація, власник житлового будинку повинен письмово повідомляти підприємство газового господарства про відключення газових приладів і апаратів від системи газопостачання. Після кожного ремонту димоходи підлягають позачерговій перевірці і чистці у відповідності з п.3.8.14, 3.8.15.

 

    © Олекса Іванів 

 

 

Розповсюдження даного матеріалу можливе лише з дозволу адміністрації сайту 

 

 

Залишити відгук
Ще ніхто не залишив коментар до запису.
Залишити коментар

Powered by module Blog | News | Reviews | Gallery ver.: 4.34.2 (Commercial) (opencartadmin.com)

 

магазин 'УНІТЕХ' © 2024 Designed by Oleksa Ivaniv.