Приміщення котельні повинно мати приточну вентиляцію перерізом більшим, ніж переріз патрубка відводу продуктів згорання з котла, а також отвір витяжної вентиляції під стелю.
→
В сучасних умовах, коли на перший план виступає економія паливно-енергетичних ресурсів, рекомендується нові системи опалення виконувати з примусовою насосною циркуляцією теплоносія, а існуючі гравітаційні системи реконструювати під примусову циркуляцію.
→
(витяг з додатку 39 Правил безпеки в газовому господарстві)
Особи, що користуються побутовими газовими приладами і апаратами (в тому числі в будинках і квартирах на правах особистої власності) зобов’язані:
-пройти інструктаж в технічному кабінеті на підприємствах газового господарства або самостійно ознайомитися з інструкцією з експлуатації встановлених в квартирі газових приладів, апаратів;
-забезпечити збереження і утримання в чистоті газового обладнання;
-слідкувати за нормальною роботою газового обладнання, димоходів і вентиляції, перевіряти тягу перед включенням і підчас роботи газових приладів з відводом продуктів згорання газу в димохід.
→
Для підтримування економної роботи системи опалення важливо періодично встановлювати температуру води на виході із котла за допомогою ручки регулювання терморегулятора котла.
→
Спостереження за системою опалення і за роботою котла веде його власник, який повинен забезпечити утримання котла і системи у справному стані, організувавши їх обслуговування і ремонт відповідно до вимог експлуатаційних документів котла та діючих норм і правил безпеки.
→