ДИМОХІД

  • 17 листопада 2013 в 15:43:14
  • Коментарі :3
  • Переглядів: 19160
 

Димохід – це труба призначена для відводу продуктів згорання від котла. Від того, із якого матеріалу і яким чином виготовлений димохід, залежить якість і ефективність роботи котла.

         Димохід, до якого підключається котел, як правило, розміщується у внутрішній капітальній стіні будинку. Стінки димоходу повинні виключати можливість інтенсивного охолодження продуктів згорання в ньому.

         Якщо димохід ззовні будинку і виконаний з металевої труби, то вона повинна бути теплоізольованою. Кладка зовнішньої стінки цегляного димоходу повинна мати не менше двох цеглин, враховуючи імовірність зниження температури зовнішнього повітря до -30°С.

         Для димоходів використовують добре випалену червону цеглу, металеві труби або інші міцні негорючі матеріали, що відповідають вимогам будівельних норм і правил. Робити димоходи із силікатної цегли, шлакобетону та інших теплонестійких або пористих матеріалів не дозволяється. Димові канали у зовнішніх стінах можна робити лише при достатній їх теплоізоляції і захисті від промерзання та осідання вологи (конденсату), яка виділяється на внутрішніх стінках димоходу, руйнуючи цегляну кладку. Перевагу варто надавати димоходам із металевих труб, які швидко прогріваються і висихають. Крім того, цегляні димоходи мають квадратну або прямокутну форму і довгий час прогріву, що погіршує тягу.

         Переріз димохідного каналу розраховується відповідно до діючих норм і правил. Він повинен бути не меншим від перерізу димовідвідного патрубка котла.

Висота димоходу для котлів з номінальною тепловою потужністю до 35 кВт повинна бути не меншою за 5 м, для котлів з потужністю від 35 до 80 кВт - не меншою за  8  м, від  80  до 100 кВт - не меншою за 10 м.

Висота димоходу над дахом встановлюється залежно від відділі до гребеня даху і повинна бути:

-не меншою за 0,5 м над гребенем даху, якщо димохід розміщений на віддалі до 1,5 м від гребеня;

-на рівні гребеня даху, якщо димохід розміщений на віддалі від 1,5 м до 3 м від гребеня;

-нижче рівня гребеня даху на кут 10° до горизонту, якщо димохід розміщений дальше ніж 3 м від гребеня.

РОЗМІЩЕННЯ ДИМОХОДУ  У ВІДНОШЕННІ ДО ГРЕБЕНЯ ДАХУ

1– гребінь даху;            2– рівень гребеня даху;            3– дах.

  Якщо поблизу димоходу знаходяться більш високі частини будівель або дерева, то він повиненвиводитись вище них (вище границі «зони вітрового підпору»)

 

НАРОЩЕННЯ ДИМОХОДУ ПРИ НАЯВНОСТІ БІЛЯ БУДИНКУ ПЕРЕПОН

 

 

1– зона вітрового підпору;   2– перепона.

 

 

  На димоходах не дозволяється встановлювати дифлектори і зонти.

         Канал димоходу повинен бути строго вертикальним, гладким, рівним, без поворотів і звужень, щільним, без тріщин.

         Перегородки між димовими каналами в багатоканальному димоході повинні бути не тоншими, ніж 1/2 цегли.

         В нижній частині димового каналу нижче входу димовідвідного патрубка котла в димохід повинна бути "кишеня" глибиною не менше 250 мм з люком для чистки, який закривається герметичними дверцятами або заглушкою. Підсоси повітря через цю заглушку недопустимі.

         Зовнішня поверхня цегляного димоходу, розміщеного вище даху, повинна бути заштукатурена цементним розчином товщиною не менше 10 см; частину димоходу, розміщеного на горищі і в неопалюваних приміщеннях, теж необхідно теплоізолювати або заштукатурити вапняно-гіпсовим розчином шаром товщиною не менше 25 мм.

Котли з горизонтальним димовідвідним патрубком під'єднуються до димоходу під кутом не більшим за 30°.

         Місце вводу димового патрубка котла в димохід повинно бути ущільнене азбестовим або глиняним розчином. Під'єднавши котел до димоходу, бажано теплоізолювати димовий патрубок котла будь-яким термостійким матеріалом.

         Для  котлів  з вертикальним димовідвідним патрубком   необхідний прямий вертикальний участок висотою не менше 1 м зразу ж після димового патрубка котла, що плавною дугою переходить в горизонтальну частину з невеликим нахилом (3-5°) в бік котла.

         Якщо розрахунковий переріз димоходу більший за переріз патрубка на котлі, то перехід здійснюється при вході горизонтального участка в димохід.

         В блочних котельних загальна система відведення продуктів згорання від декількох котлів приводить до ризику задування працюючих пальників під час включення чергового (непрацюючого) котла, тому бажано встановлювати окремий індивідуальний димохід для кожного котла.

         Інколи стінки димоходу сиріють. Це спостерігається при надмірно низькій температурі димових газів при їх охолодженні із-за недостатнього утеплення стінок димоходу, наприклад, на горищі. Нерідко волога просочується через цегляні стінки димоходу на зовнішню їх поверхню, утворюючи темні плями. Щоб запобігти зволожуванню і руйнуванню димоходу, його стінки необхідно утеплити. Для цього їх оштукатурюють, термоізольовують негорючими синтетичними утеплювачами або заключають в металевий футляр, в який засипають шлак або інший теплоізоляційний матеріал.

         В зв'язку з тим, що сучасні економні котли з високим к.к.д. мають низьку температуру вихідних  димових газів і  працюють в автоматичному переривистому (періодичному) режимі з постійним перепадом температур, димохід погано прогрівається і в ньому може утворюватись агресивний конденсат, який призводить до низькотемпературної корозії (ерозії) димоходу. При недостатній теплоізоляції димоходу, щоб захистити його від шкідливого впливу конденсату і руйнування, можна використати спеціальні вставки із нержавіючої кислотостійкої сталі або використовувати для відводу продуктів згорання спеціальні двостінні теплоізольовані димоходи з корозійностійкої сталі.

 

ВНУТРІШНІЙ І ЗОВНІШНІЙ ДИМОХОДИ ІЗ НЕРЖАВІЮЧОЇ СТАЛІ

 

 

 

1 – кришка;

2 – одностінна труба внутрішнього димоходу із нержавіючої сталі;

3  – трійник;

4 – підставка ;

5 – відвід;

6 – котел;

7 – двостінна теплоізольована труба зовнішнього димоходу;

8 – внутрішня труба із нержавіючої сталі;

9 – кожух із нержавіючої або оцинкованої сталі;

10 – теплоізоляція.

 

 

 

 

 

 

         Переобладнання і використання димовідводного патрубка для додаткового тепловідводу в приміщення, а також улаштування в ньому додаткових тепловідвідних пристроїв забороняється.

Під'єднувати до димоходу котла інших опалювальних пристроїв не допускається.

         Димохід  повинен забезпечувати відвід продуктів згорання при будь-яких погодних умовах. Перед включенням котла і підчас його роботи необхідно перевіряти наявність тяги. При нормальній тязі полум'я сірника буде втягуватися в топку і гаснути.

Для підтримування економної і безперебійної роботи котла необхідно систематично проводити чистку димоходу і газоходів котла від сажі і засмічень (додаток).

Для котлів парапетного типу з закритою камерою згорання відвід продуктів згорання і засмоктування свіжого повітря здійснюється за допомогою спеціального двостінного металевого турбоканалу, який розміщується горизонтально в зовнішній фасадній стіні приміщення. Улаштування димовідвідних каналів для таких котлів здійснюється згідно з діючими будівельними нормами і правилами та інструкцією підприємства-виробника.      

 

    © Олекса Іванів 

 

 

Розповсюдження даного матеріалу можливе лише з дозволу адміністрації сайту 

 

 

Залишити відгук
Упорядкувати коментарі:
Залишити коментар

Powered by module Blog | News | Reviews | Gallery ver.: 4.34.2 (Commercial) (opencartadmin.com)

 

магазин 'УНІТЕХ' © 2024 Designed by Oleksa Ivaniv.