Економна експлуатація системи опалення

  • 05 листопада 2013 в 11:52:29
  • Коментарі :0
  • Переглядів: 3858
 

    Для підтримування економної роботи системи опалення важливо періодично встановлювати температуру води на виході із котла за допомогою ручки регулювання терморегулятора котла. Температура води в котлі регулюється залежно від температури навколишнього середовища. Практичні межі регулювання  лежать  між  мінімальною  температурою +45°С  і максимально допустимою температурою води в котлі +90°С. Підтримування температури води терморегулятором залежить від бажаної температури повітря в приміщеннях. В сучасних системах опалення при визначенні температури води на виході із котла можна користуватись приблизними даними наведеними в таблиці:

 

Температура повітря надворі, °С

 

+10

0

-5

-10

-15

-20

-25

Орієнтовна температура води на виході із котла, °С

+45

+50

+55

+65

+75

+80

+85

 

Наведені в таблиці дані коректуються залежно від утеплення будівлі і необхідної температури в приміщеннях.

            Не рекомендується встановлювати ручку регулювання терморегулятора котла на максимальну позначку, оскільки внаслідок допустимої похибки індикатора температури і самого терморегулятора фактична температура  води в котлі при такому положенні ручки регулювання може сягнути понад +90°С і в теплообміннику може початись процес пароутворення, що є недопустимим. Також не рекомендується експлуатувати котел при температурі води в зворотному трубопроводі на вході в котел нижче +40 °С (нижче "точки роси"), бо тоді на стінках теплообмінника утворюється корозійно агресивний конденсат.

            Для створення комфортних умов в окремих приміщеннях використовуються радіаторні регулювальні термостатичні вентилі (радіаторні терморегулятори). Вони монтуються перед радіторами (замість запірних кранів), мають регулювальну головку проградуйовану в градусах Цельсія, за допомогою якої можна задавати у приміщенні будь-яку температуру. Термостатичний вентиль регулює приплив води в радіатор залежно від заданої температури.

 


    © Олекса Іванів 

 

 

Розповсюдження даного матеріалу можливе лише з дозволу адміністрації сайту 

 

 

Залишити відгук
Ще ніхто не залишив коментар до запису.
Залишити коментар

Powered by module Blog | News | Reviews | Gallery ver.: 4.34.2 (Commercial) (opencartadmin.com)

 

магазин 'УНІТЕХ' © 2022 Designed by Oleksa Ivaniv.