Вимоги до приміщення для котлів

  • 17 листопада 2013 в 15:43:14
  • Коментарі :6
  • Переглядів: 23095
 

Котел тепловою потужністю 30 кВт і більше потребує окремого спеціального приміщення котельні, що відповідає всім вимогам будівельних норм і правил.

Котел або котли загальною тепловою потужністю до 30 кВт можна встановлювати тільки у приміщеннях кубатурою не менше 8 м3, не призначених для постійного перебування людей (в допоміжних приміщеннях), тобто там, де загальна тривалість перебування людей протягом доби не перевищує 4 години.

Згідно діючих норм встановлення опалювальних котлів в ванних кімнатах не допускається. Котли з відкритою камерою згорання не можна встановлювати на  сходових клітках і в гаражах. Часто мешканці, порушуючи правила безпеки, споруджують загородки для котла, закривають вентиляційні отвори шафками і поличками, перекривають доступ повітря до нього. Тому розташовувати котли у передпокоях, холах і коридорах не бажано.

Приміщення, в якому встановлюється котел, обов'язково повинно мати приточну і витяжну вентиляцію та димохід і відповідати всім нормативним вимогам і правилам.

Найоптимальнішим місцем для встановлення котла в житловому будинку або квартирі є відокремлене спеціальне невелике приміщення відповідної кубатури з вікном, кватиркою або фрамугою, димохідним каналом, приточною і витяжною вентиляцією, а також для котлів потужністю до 30 кВт – кухня. Тут мають бути водопровід, водовідвідний трап і сигналізатор наявності газу.

При встановлені котлів усередині виробничих приміщень, місце встановлення відокремлюється вогнестійкою перегородкою на всю висоту котла, але не нижче 2 м, з улаштуванням дверей.

           Висота приміщення, в якому встановлюється котел, повинна бути не менше 2,2м.

         Приміщення котельні перед встановленням котла необхідно прибрати від будівельного сміття і пилу. Монтаж і пуск котла допускається тільки після завершення будівельних робіт, пов'язаних, як правило, з утворенням великої кількості пилу, що всмоктується котлом.

         Стіни і підлога котельні повинні бути вогнестійкими і не бути джерелом пилу. В котельні мають бути умови для підтримування чистоти. Найкраще вирішення - це облицювання стін і підлоги керамічною плиткою або покриття олійною фарбою.

         Недопустимо проводити роботи, що викликають пилюку під час функціонування котла. Це призводить до відкладення забруднень на пальниках, в каналах теплообмінника, на турболізаторах і до відключення котла автоматикою або до такого зменшення кількості повітря, потрібного для нормального горіння, що з'явиться сажа, яка перешкоджає нормальній роботі котла.


    © Олекса Іванів 

 

 

Розповсюдження даного матеріалу можливе лише з дозволу адміністрації сайту 

 

 

Залишити відгук
Упорядкувати коментарі:
Залишити коментар

Powered by module Blog | News | Reviews | Gallery ver.: 4.34.2 (Commercial) (opencartadmin.com)

 

магазин 'УНІТЕХ' © 2024 Designed by Oleksa Ivaniv.